As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
GRX-05
$156.00
The GRX-05 is a robust explosion-proof electrical enclosure designed for hazardous environments, featuring pressure cast aluminum construction and a durable epoxy coating.
Additional information
| Size | 1/2" |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 120/240 VAC |
| Amperage | 15 A |
| Dimensions | 12" x 10" x 6" |
| Material | Pressure cast aluminum |
| Coating | Epoxy |
| Ingress Protection | IP66 |
| Weight | 5 lbs |
-

D454
$0.00 Add to cart -

EC34W115
$0.00 Add to cart -

EE6530
$214,509.00 Add to cart -

FE6002F
$0.00 Add to cart -

800-LG
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

GRT-12
$374.00 Add to cart






Reviews
There are no reviews yet.