As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
RC3020
$8,291.00
The RC3020 is a high-quality fabricated reducer coupling designed for seamless integration in various industrial electrical applications.
Additional information
| Size | 029021 3 x 2 – 30 |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 20 A |
| Dimensions | 2" x 3" |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanized |
| Weight | 1.5 lbs |
| Temperature Rating | -20°C to 60°C |












Reviews
There are no reviews yet.