As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
EE3030
$4,226.00
The EE3030 is a robust female adapter designed for reliable electrical connections in industrial applications.
Additional information
| Size | 3.5 in x 2.5 in x 1.5 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 250 V |
| Amperage | 30 A |
| Dimensions | 3.5 in x 2.5 in x 1.5 in |
| Material | Thermoplastic |
| Color | Black |
| Connector Type | Female |
| Temperature Rating | -40°C to 75°C |












Reviews
There are no reviews yet.