As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
SE50S
$7,124.00
The SE50S is a high-performance E-Fitting designed for efficient electrical connections in industrial applications.
Additional information
| Size | 3.5 in x 2.5 in x 2.0 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 50 A |
| Dimensions | 3.5 in x 2.5 in x 2.0 in |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Temperature Rating | -20°C to 60°C |
| Certification | UL Listed |












Reviews
There are no reviews yet.