As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
EF45
$47,804.00
The EF45 Service Entrance Cap is a robust and reliable component designed for secure electrical connections in service entrance applications.
Additional information
| Size | 4.5 inches height x 3 inches diameter |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 100 A |
| Dimensions | 4.5 inches (height) x 3 inches (diameter) |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Installation Type | Threaded |
| Cable Entry Size | 1 inch |












Reviews
There are no reviews yet.