As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
437-4-120
$326.00
The NESCO 437-4-120 is a high-performance bell designed for industrial signaling applications, providing reliable auditory alerts in various environments.
Additional information
| Size | 6.5 inches diameter |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 120 Hz |
| Voltage | 120 VAC |
| Amperage | 0.5 A |
| Dimensions | 6.5 inches diameter |
| Weight | 3 lbs |
| Material | Steel housing |
| Sound Level | 85 dB at 10 feet |
| Mounting Type | Surface mount |












Reviews
There are no reviews yet.