As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
29477
$712.00
The NESCO part number 29477 is a high-performance electrical component designed for efficient power distribution in industrial applications.
Additional information
| Size | 4×1 |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 480 V |
| Amperage | 30 A |
| Dimensions | 10 x 6 x 4 inches |
| Weight | 5 lbs |
| Material | High-impact thermoplastic |
| Operating Temperature | -20°C to 60°C |
| Certification | UL Listed |












Reviews
There are no reviews yet.