As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
DB550S
$3,428.80
The DB550S is a high-performance NESCO electrical component designed for reliable operation in industrial applications, featuring a durable gray finish.
Additional information
| Size | 1/2" |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 120/240 V |
| Amperage | 30 A |
| Dimensions | 4.5 x 3.5 x 2.5 inches |
| Weight | 1.2 lbs |
| Material | High-grade plastic housing |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | -20°C to 60°C |












Reviews
There are no reviews yet.