As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
EE7045
$443,390.00
The EE7045 is a robust female adapter designed for reliable electrical connections in industrial applications.
Additional information
| Size | 3.5 in x 2 in x 2 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 30 A |
| Dimensions | 3.5 in x 2 in x 2 in |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Color | Black |
| Connector Type | Female |
| Environmental Rating | IP67 |












Reviews
There are no reviews yet.