As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
EF35
$7,654.00
The EF35 Service Entrance Cap is a durable and reliable component designed for secure electrical service entry in various industrial applications.
Additional information
| Size | 3.5 inches diameter |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 100 A |
| Dimensions | 3.5 inches diameter |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Weight | 0.5 lbs |
| Installation Type | Snap-on |












Reviews
There are no reviews yet.