As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
EYS-07N
$98.00
The EYS-07N is a high-quality fitting designed for use in NESCO electrical applications, providing reliable connectivity and protection in various industrial settings.
Additional information
| Size | 3/4" |
|---|---|
| Box | 10 |
| Packaging Case | 100 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 20 A |
| Dimensions | 2.5 inches (length) x 1.5 inches (width) |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Temperature Rating | -40°F to 140°F |
| Conduit Size Compatibility | 3/4 inch |












Reviews
There are no reviews yet.