As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
GRB-15
$795.00
The GRB-15 is an explosion-proof electrical enclosure made from pressure cast aluminum and coated with durable epoxy, designed for use in hazardous environments.
Additional information
| Size | 12" x 10" x 6" |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 120/240 V |
| Amperage | 15 A |
| Dimensions | 12" x 10" x 6" |
| Weight | 10 lbs |
| Material | Pressure cast aluminum |
| Coating | Epoxy |
| Protection Rating | IP66 |
| Certification | Class I, Division 1 |












Reviews
There are no reviews yet.