As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
PE15/10
$1,711.00
The PE15/10 is a durable pull-elbow designed for efficient electrical conduit connections in industrial applications.
Additional information
| Size | 2.5 inches |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 15 A |
| Dimensions | 2.5 inches (height) x 2.5 inches (width) x 3.5 inches (depth) |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Weight | 0.5 lbs |
| Temperature Rating | -20°C to 60°C |












Reviews
There are no reviews yet.