As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
PRIM1
$4.60
The PRIM1 is a high-performance industrial electrical component designed for reliable operation in various applications.
Additional information
| Size | 4.5 x 3.5 x 2.0 inches |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 1 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 120/240 V |
| Amperage | 15 A |
| Dimensions | 4.5 x 3.5 x 2.0 inches |
| Weight | 1.2 lbs |
| Material | High-grade thermoplastic |
| Operating Temperature | -20°C to 60°C |












Reviews
There are no reviews yet.