As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
SLL60S
$14,317.00
The SLL60S is a robust LL-Fitting designed for reliable electrical connections in industrial applications, ensuring durability and performance.
Additional information
| Size | 2.5 in x 3.5 in |
|---|---|
| Box | 10 |
| Packaging Case | 50 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 60 A |
| Dimensions | 2.5 in x 3.5 in |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Temperature Rating | -40°F to 140°F |
| Certification | UL Listed |












Reviews
There are no reviews yet.