As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
SLR30S
$4,405.00
The SLR30S is a robust LR-Fitting designed for reliable electrical connections in industrial applications, ensuring durability and performance.
Additional information
| Size | 3.5 in x 2.5 in x 2.0 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 30 A |
| Dimensions | 3.5 in x 2.5 in x 2.0 in |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Temperature Rating | -40°C to 90°C |












Reviews
There are no reviews yet.