As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
TA-15
$27.00
The TA-15 is a high-performance close-up plug designed for reliable electrical connections in industrial applications.
Additional information
| Size | 2.5 in x 1.5 in x 1.5 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 15 A |
| Dimensions | 2.5 in x 1.5 in x 1.5 in |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Insulation Resistance | 1000 MΩ |
| Operating Temperature | -40°C to 90°C |
| Color | Black |












Reviews
There are no reviews yet.