As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
TERM40H
$4,866.00
The TERM40H is a high-performance terminator designed for use with knock-out plugs, ensuring secure connections in various industrial applications.
Additional information
| Size | 2.5 in x 2.5 in x 3 in |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 40 A |
| Dimensions | 2.5 in x 2.5 in x 3 in |
| Material | Thermoplastic |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -20°C to 75°C |












Reviews
There are no reviews yet.