As this is your own product, the "Add to Cart" button has been removed. Please visit as a guest to view it.
TU-15
$272.00
The TU-15 is a high-quality union fitting designed for reliable connections in industrial electrical applications.
Additional information
| Size | 2.5 inches |
|---|---|
| Box | 1 |
| Packaging Case | 10 |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 600 V |
| Amperage | 20 A |
| Dimensions | 2.5 inches (diameter) x 3 inches (length) |
| Material | PVC |
| Temperature Rating | -20°C to 60°C |
| Weight | 0.5 lbs |












Reviews
There are no reviews yet.